Volby 2013

Výsledky volieb do NR SR dňa 10.3.2012 v Moldave n/B

Vážení volič, vážení občania,

Predčasné voľby do Národnej rady Slovenskej republiky, vypísané na 10.marca 2012, sa skončili. Večer o desiatej sa zatvorili volebné miestnosti, nasledovalo niekoľko hodín počítania hlasov a čakania na výsledky, postupne prichádzali výsledky z jednotlivých volebných okrskov na Štatistický úrad a my sme pred televíznymi obrazovkami do rána tŕpli, ako dopadne tá-ktorá politická strana, či sa dostanú do parlamentu, a akú budú tam predstavovať silu.

Pre nás, pre SMK, pre stranu, na ktorej kandidátke som bol aj ja a ďalší štyria kandidáti z okresu Košice-okolie, voľby nedopadli dobre. Zostali sme znovu pred bránami parlamentu, v okrese sme dosiahli štvrtý najlepší výsledok a v meste Moldava n/B sme voľby vyhrali. Výsledok dosiahnutý v Moldave n/B nás teší, pretože po vyhratých komunálnych voľbách aj táto výhra potvrdzuje, že v Moldave n/B má SMK silnú podporu aj na parlamentnej úrovni. Napriek tomu musím úprimne povedať, že v parlamentnej politike - na celoštátnej úrovni - sme mali vyššie ambície, a z dôvodov, ktoré bude treba v blízkej budúcnosti podrobne analyzovať a úprimne vysloviť, sme ich nevedeli dosiahnuť.

Predsa mi dovoľte, aby som všetkým voličom, ktorí svoj hlas odovzdali SMK a ktorí nás aj v kampani podporovali, úprimne poďakoval za podporu. Zvlášť ďakujem aj tým, ktorí nás, kandidátov za Košice-okolie – poctili svojou dôverou, a na kandidátke SMK nám dali aj svoj prednostný hlas. Myslím si, že 110 tis. hlasov odovzdaných pre Stranu maďarskej koalície, prednostné hlasy, odovzdané pre nás, nás zaväzujú k ďalšej práci. Vieme, že politika SMK ochrana záujmov menšín, obhajoba práv Maďarov na Slovensku, politika obhajovania regionálnych záujmov a snaha o rozvoj našich regiónov, oslovila veľa ľudí. My sme pripravení pokračovať v tejto politike, a trpezlivo vysvetľovať ľuďom zásady a dôvody, pre ktoré sa nechceme vzdať nášho presvedčenia.

V krátkej budúcnosti nás čakajú ďalšie voľby – do regionálnych zastupiteľstiev, do Európskeho parlamentu a my chceme našu politiku tak dotvárať, aby nás voliči mohli zastupovaním v týchto inštitúciách poveriť. Verím, že sa nám to podarí a že Vašu dôveru získame.

Ing. István Zachariaš

primátor mesta a kandidát SMK za okres Košice-okolie

 

K stiahnutiu

Pripojené média